Технології укладання
Підготовка мостіння
![]() Щебінь фракцій 5-20 та 20-40 мм ![]() Гранвідсів фракцій 2-5 мм |
Укладання бруківки

Звертаємо Вашу увагу!
Трамбування бруківки

Заповнення швів

Призначення та експлуатація
Пішохідна або велосипедна доріжка
![]() 1. Тротуарна плитка 40-60 мм 2. Підстильний шар (дрібний пісок, щебінь) 30-60 мм 3. Несучий шар (щебінь, гравій) 150-200 мм 4. Ущільнений грунт Доріжка з періодичним проїздом легкових авто ![]() 1. Тротуарна плитка 60 мм 2. Підстильний шар (дрібний пісок, щебінь) 30-60 мм 3. Несучий шар (щебінь, гравій) 250-300 мм 4. Ущільнений грунт |
Широка палітра бруківки «Авеню Декор» - це можливість обрати плитку будь-якого призначення — від естетичного оздоблення приватних майданчиків до облаштування територій розважальних об’єктів.
Водночас для покриття, призначеного для руху автотранспорту, доцільніше використовувати тротуарну плитку ТМ "Авеню" товщиною 80 та 100 мм, із зубцюватими, криволінійними профілями бокових площин (типу «фалка», «подвійне Т» і т.п.). Експлуатація покриттів важким колісним транспортом (навантаження на вісь більше 12 т) і гусеничним транспортом не допускається.
Покриття треба захищати від забруднення будівельними розчинами, нафтобітумними, лакофарбовими й іншими матеріалами, а також слід постійно очищувати від снігу.
Очищення покриттів повинне здійснюватися м’якими щітками, струменем води під напором або промисловими пилосмоками. У випадках застосування хімічних засобів завод-виробник не несе відповідальності за погіршення якісних показників плитки (корозія, зміна кольору і т.п.).
Застосування сталевих щіток, шкребків, особливо для фактурних і кольорових покриттів, не допускається. Хоча бруківка є матеріалом стійким до солей, які використовуються для танення снігу, взимку рекомендується очищувати її механічним способом.
Бруківка є довговічним матеріалом, однак у наслідок порушення правил експлуатації або з інших причин можуть траплятися випадки одиничного руйнування каменів покриття. З метою попередження подальшого руйнування як прилеглих каменів, так і підстильного шару покриття, необхідна заміна одиничних зруйнованих каменів без переукладання всього покриття.
Можливі висоли не впливають на експлуатаційні характеристики плитки і не вважаються її дефектами, вони зникають в процесі експлуатації.
Ключ до успіху
Мощена доріжка в саду повинна бути не тільки красивою і зручною, а й, що не менш важливо, довговічною і не порушувати природного стоку води на ділянці. Довговічність мощеної доріжки забезпечує тільки високоякісний щільний геотекстиль, укладений в два шари. Якщо Ви робите мощену доріжку для себе і не хочете через 2-3 роки її перекладати, то потрібно використовувати геотекстиль з багаточисельних поліефірних та поліамідних волокон.
Переваги використання геотекстилю
У чому ж полягають переваги «безцементної» технології створення мощеної доріжки із застосуванням 2-х шарів якісного геотекстилю? По-перше, шар щебеню, встелений знизу і зверху геотекстилем, не просідає у грунт ні за яких обставин і зберігає доріжку рівною багато років. По-друге, шар щебеню виступає як дренажна канава: вода вільно проходить між плитками доріжки крізь пісок, поступово ущільнюючи його і роблячи доріжку більш міцною. Геотекстиль, добре пропускаючи воду, відфільтровує пісок і не дає йому просочитися в дренажний щебеневий шар, зберігаючи на довгі роки його відмінні дренажні властивості. По-третє, пісок, що лежить на шарі геотекстилю, є відмінною подушкою для тротуарної плитки (бруківки). Якщо через нерівномірне ущільнення піску окремі плитки через деякий час просядуть, цей дефект легко усунути. Просівшу плитку виймають, підсипають під неї пісок і знову утрамбовують. Втім, при правильному укладанні таке навряд чи станеться.
|
A Плитка 40/60/80 мм B Гранвідсів 2/5/40 мм C Щебінь 5/10/20 мм D Щебінь 15/20/40 мм G Геотекстиль 1,5 мм H Пісок 1/5/30 мм |
Як не потрібно робити?
Відмова від використання геотекстилю призводить до неприємного результату: щебінь досить швидко «тоне» в глині, пісок просочується в щебінь і Ваша доріжка перетворюється на типову нічийну стежку з вибоїнами, брудом і калюжами після дощу. Ні в якому разі не укладайте тротуарну плитку (бруківку) на бетонний розчин або «суху суміш». Після першої ж зими така доріжка обов'язково розтріскається. Так само як суцільні бетонні або, гірше того, асфальтові стежки, доріжка із зацементованої плитки є перешкодою природному стоку води на ділянці і знищує коріння дерев. Крім того, доріжка, укладена із застосуванням бетону, цементу і «сухої суміші» практично не піддається легкому ремонту. Така цементна «технологія» укладання тротуарної плитки у саду і на ділянці вигідна тільки квапливим будівельникам. Їм потрібно швидше заробити гроші, а господареві потім дістанеться маса клопоту і витрат на переробку, або доведеться змиритися із зпотворенням ділянки.